Hakkımda

Seda Tan

Uzman Psikolog & Psikoterapist

Randevu almak için

İletişime Geçin

Seda TAN, 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini “Ergenlerde Stresle Başa Çıkma Teknikleri”ni konu alan teziyle Gazi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aynı Üniversitede çocuk eğitimi alanında “Çocuklarda Üstün Zeka ve Bellek Eğitimi” konulu tez çalışmasıyla doktora eğitimini sürdürmüştür.

Türkiye’de uygulama ve üniversite hastanelerinde çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmış, Psikiyatri Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Tıp Fakültesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerin Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümlerinde, “Davranış Bilimleri” ve “Ruh Sağlığı’na Giriş” derslerini vermiş olan Tan’ın Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda bilimsel çalışmaları, kongrelerde bildirileri bulunmaktadır.

Deneyimsel Oyun Terapisi Uygulayıcısı (Prof. Dr.Byron Norton), Avrupa akredite (onaylı) EMDR Çocuk, Ergen ve Yetişkin Travma Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, DEHB/DE Holistik Eğitsel Terapi ve Tedavisi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)Temelli Stres Azaltma (MBSR) Eğitmenliği ve Bütüncül Aile Terapisi sertifikalı eğitimlerini tamamladığı çalışma alanlarıdır.

DEHB’nin tanı ve tedavilerine yönelik bir çok makale çalışmasının yanı sıra, editörlüğünü Prof. Dr. Şebnem Soysal Acar’ın yaptığı “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu: Ruh Sağlığı Çalışanları, Alan Uzmanları, Öğrenciler ve Aileler İçin Kuramdan Uygulamaya” adlı kitapta Ergenlik ve Erken Yetişkinlik döneminde DEHB’nin Tanı ve Tedavi yaklaşımlarına dair bölüm yazarlığı yapmıştır. Çocuk-ergen-aile alanında çalışan psikoloji alan uzmanlarına bire bir ve grupla süpervizyon desteği vermiştir.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde lisans-master-doktora denkliklerini alarak devam ettiği eğitim sürecini University of California Santa Cruz (UCSC)’da “Educational Therapy Extention Program” (3 yıl) ve “Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) Teacher Training” (6 ay) alanlarında uzmanlaşarak  tamamlamıştır. San Francisco Bay Area’da ruh sağlığı alanında psikoterapist/ruh sağlığı uzmanı olarak Mindfulness temelli stres azaltma metodunun kullanıldığı tedavi gruplarıyla çalışmakta, her yaş grubundaki Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tanılı yetişkin, ergen, çocuk hastalar ve ailelerine holistik (bütüncül) terapi desteği vermektedir. Dünyanın dört bir yanından başvuru yapan danışanlara İngilizce ve Türkçe online terapi ve danışmanlık yapmaktadır. Tan, evli ve 2 çocuk annesidir.

Mesleki Tecrübe: 19 yıl

Çalışma Alanları:

 • EMDR Travma Terapisi (Çocuk-Ergen-Yetişkin)
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Çocuk ve Ergen Terapisi
 • DEHB/DE Holistik Terapi
 • Ebeveyn Danışmanlığı
 • Oyun Terapisi
 • Aile Terapisi
 • Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR)
 • Kaygı Bozuklukları (OKB, Sosyal Fobi, Sınav Kaygısı)
 • Erken Çocukluk Dönemi (0-8 yaş) Gelişim Takibi
 • Çocuklar için Gelişim ve Başarı Testleri
 • Uzmanlara yönelik bire bir vaka süpervizyonu